شادروان اصغر منصوری حبیب آبادی

نسخه آزمایشی

زنده یاد  اصغر منصوری در مرداد ماه سال۱۳۴۳ در حبیب آباد اصفهان در خانواده ای مذهبی و اهل تقوا چشم به جهان گشود . پدرش عباسعلی منصوری فرزند حاج علی اکبر عابد از معتمدین و متدینین زمان خود بود و مادرش فاطمه نوربخش زنی دانا و با ایمان و سخت کوش می باشد .

تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در زادگاهش گذراند و مقطع متوسطه را در دبیرستان هاتف اصفهان در رشته علوم تجربی با نمرات عالی به اتمام رساند .

نوجوان بود که در غروب عاشورای سال ۱۳۶۰ طعم تلخ یتیمی را چشید و از پشتوانه حمایت پدر محروم شد از انجا بود که همچون مردان بزرگ زندگی را به پیش برد و در کنار مادرش عهده دار مسئولیت زندگی شدند . در سال ۱۳۶۲ به دلیل قبول کفالت مادر و برادرانش از خدمت سربازی معاف گردید و برای کمک به مخارج زندگی در کنار استاد کار بنا مشغول به کار شد و پس از مدتی در این رشته به استادی ماهر تبدیل گردیدند .

در تابستان سال ۱۳۶۵ ازدواج نمود , که حاصل این پیوند دو دختر و یک پسر می باشد .

وی در سال ۱۳۶۹ پس از قبولی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به مدت  ۵  سال به عنوان آموزگار حق التدریس در مدارس شهرستان برخوار به فعالیت پرداخت . بعد از استخدام رسمی در آموزش و پرورش و اخذ مدرک لیسانس در رشته آموزش ابتدایی و تدریس موفق در پایه های مختلف دوره ابتدایی , مدیریت دبستان شهید رجایی حبیب آباد به ایشان واگذار شدو پس از چند سال حضور موفق در عرصه مدیریت بنا به درخواست مسئولان اداره آموزش و پرورش برخوار به مدت  ۴  سال مسئولیت کارشناسی خدمات را بر عهده گرفتند و با جدیت و اخلاص کامل مسئولیت خویش را به انجام رسانید .

در سال ۱۳۸۶ مدیریت دبستان شهید شیرودی حبیب آباد به ایشان واگذار گردید و تا پایان حیات پر برکتش  با تلاش زاید الوصف در راستای بهینه سازی فضای آموزشی مدرسه و شکوفایی استعداد های دانش آموزان شهر خویش اهتمام می ورزید .

حس مسئولیت پذیری و تعهد در برابر مسائل فرهنگی شهروندان حبیب آباد باعث گردید تا تنها به حل و فصل مسائل آموزشی مدرسه اکتفا نکرده و اغلب ساعات فراغت خود را صرف مسائل شهر و شهروندان کند.

از جمله خدمات ایشان :

۱-از اعضای هیئت مدیره صندوق قرض الحسنه حسنات حبیب آباد

۲- عضو شورای شهر در اولین دوره تشکیل شورای اسلامی شهر 

۳- از بنیان گذران موسسه خیریه قائم شهر حبیب آباد

۴- مدیر آموزشگاه شهید شیرودی

۵- مدیر عامل موسسه مهد نور دارالقرآن حبیب آباد

۶- عضو هیئت امنای مسجد حضرت ابولفضل حبیب آباد

۷- عضو هیئت امنای مسجد محمدیه حبیب آباد
۸- عضو هیئت مدیره کانون هم اندیشی شهر حبیب آباد

۹- عضو هیئت مدیره شرکت نان خوش طعم ( وابسته به خیریه قائم شهر حبیب آباد)

در تصویری که از شخصیت زنده یاد اصغر منصوری در ذهن به جای مانده سه ویژگی بارز اخلاقی به چشم می‌خورد که به اختصار به آنها می‌پردازیم:

۱- تقوی

همه افرادی که با ایشان آشنا بودند به تقوای او گواهی می‌دهند. ایمان و اخلاص و تعبد در وجود او رسوخ کرده بود. از نشانه های دین داری زنده یاد اصغر منصوری علاقه وی به نماز بود . ایشان از لحاظ توجهی که به نماز اول وقت داشت مشهور بودند.

 همواره به نماز شب ، مداومت بر خواندن هرروزه قرآن و زیارت عاشورا و تجدید عهد و توسل به اهل بیت اهتمام می‌ورزیدند.

احترام به پدر و مادر, مداومت در انجام صله رحم , صدقه دادن , اهل ذکر بودن و ... تجسمی از حضور تقوای اللهی در وجود ایشان بود .

۲- انجام مسئولیت خویش به نحو احسن و خستگی ناپذیری‌

چنان پرانرژی به کارهای خویش می‌پرداخت که خستگی واژه غریبی در رابطه با ایشان بود .

شناسایی و پرورش استعدادهای ذاتی دانش‌آموزان و فعال و با نشاط کردن آنها از ویژگی های ایشان بود . به کار معلمی خویش عشق می‌ورزید و ابتکار و نوآوری در امر آموزش و مسئولیت های محوله و علاقه مندی به علم روز جایگاه ویژه‌ای برای ایشان داشت که نمونه های بارز آن را می توان در زمان مدیریت ایشان در دبستان شیرودی مشاهده کرد .

در تمامی رفتارهای روزانه ایشان تیزبینی , واقع نگری , ژرف اندیشی و جسارت در دستیابی به اهداف خود جلوه‌‌‌‌گر بود .

۳- خیرخواهی و خدمت به مردم

یکی از نقاط قوت ایشان حس همکاری  نیکوکاری و خدمت رسانی به مردم بود که در جلوه های مختلف وجود داشت و از همه ی جهات در برطرف کردن مشکلات افراد چه از لحاظ نیاز به راهنمایی و حمایت های معنوی و چه موارد دیگر دریغ نمی کرد .

شاید می‌دانست که در عمر کوتاه و پر برکتش یک لحظه هم نباید از پا بایستد , چه در عبادت و بندگی , چه در خدمت به خلق

جای آن دارد اشاره کنیم به همان اندازه که در محیط کار و مسئولیت جدیت به خرج می‌داد در محیط خانواده به همسر و فرزندان خود عشق می‌ورزید و به آنها احترام می‌گذاشت .

با وجود مشغله بسیار همواره می‌کوشید از هر فرصتی برای تبادل نظر و همنشینی با آنها استفاده نماید . ایشان همواره رضایت و دعای خیر مادر را به همراه داشت .

 در برخورد با افراد , با کودکان کودکی می‌کرد , با جوان ها جوانی و با بزرگان بزرگی, گره گشای مشکلات آشنا و غریب بود .

بزرگ مردی که لقمه حلال پدر و شیر پاک مادر او را یکی از افتخار آفرینان شهر و دیار خویش ساخت .

شادروان زنده یاد اصغر منصوری در شامگاه روز دوشنبه ۱۷ اریبهشت سال ۱۳۹۷ دعوت حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد .

 

" روحش شاد و یادش گرامی باد "

مجموعه تصاویر

فیلم ها

برچسب ها

افزودن دیدگاه جدید

۱۰ + ۷ =

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به كانون هم انديشى شهر حبیب آباد برخوار می باشد .
Copyright © 2016-2018 All rights reserved.‎