تاسوعا و عاشورای حسینی بر عموم شیعیان جهان تسلیت باد.

نسخه آزمایشی

تاسوعا و عاشورای حسینی بر عموم شیعیان جهان تسلیت باد.

تاسوعا و عاشورای حسینی بر عموم شیعیان جهان تسلیت باد.

اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ و عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

محرم ، تاسوعا و عاشورا ، یادآور بزرگترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است. حماسه سرخ عاشورا ، حماسه انسان های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند. آن اسوه های عشق و آزادگی که نام و یادشان و خاطره ایستادگی و مقاومتشان در تاریخ جاودانه گردید و سرلوحه زنده دلان و نیک سیرتان قرار گرفت.

عاشورا نمایش پرشکوه عشق است که با ایثار و از خود گذشتگی حسین (ع) و یاران فداکار آن حضرت در صحنه کربلا خلق می شود. کربلا صحنه وقوع حماسه جاویدی است که وجدان انسان‌های آگاه ، صلابت آسمانی‌اش را ستایش می کند و در برابر قداست و عظمت آن سر تعظیم فرود می آورد.

عاشورا در طول قرنها پس از واقعه کربلا همواره نماد آزاد اندیشی و روشنفکری اسلامی بوده است و همواره آموخته است که در ماجرای دفاع از دین ، بصیرت بیش از خصلت های دیگر، برای انسان لازم است.  برای حفظ دین باید فداکاری کرد ، در راه قرآن از همه چیز گذشت و در میدان نبرد حق و باطل ، همه باید در یک صف قرار گیرند.

شهادت فرزندان رشید این سرزمین در دفاع از حرم اهل بیت و در راس آن شهادت مظلومانه شهید بزرگوار محسن حججی، دلالت بر همین امر دارد و نشان دهنده سند حقانیت ایران اسلامی در مقابله با ظلم و ستم است و اینکه مقاومت و پایداری در مسیر انقلاب و آرمان‌های حضرت امام راحل (ره) همواره ادامه دارد.

امروز فرهنگ عاشورایی چنان در عمق جانها و دلها اثر گذاشته که همه ساله در این روزها، اوج عشق و اخلاص نسبت به اسوه جهاد و شهادت حسین بن علی(ع) به نمایش گذاشته می شود.
کانون هم اندیشی شهر حبیب آباد فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، ایام شهادت سالار آزادگان جهان و سید و سرور شهیدان اسلام، امام حسین (علیه السلام) و علمدار با وفایش حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) را که یادآور رشادت‌ها و مظلومیت‌های خاندان پاک رسالت است، به تمامی مسلمانان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام تسلیت عرض می کند.

تـا هست جهــان شـور محــرم باقیست / این جلوه ی جان در همه عالـم باقیست
از نـالـه ی نـیـنــوای یـاران حسـیـن / همواره به لب زمـزمه ی غم باقیست

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
سوال امنیتی به منظور تشخیص ربات از انسان
۱۲ + ۱ =

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به كانون هم انديشى شهر حبیب آباد برخوار می باشد .
Copyright © 2016-2018 All rights reserved.‎