سردار شهید حسن منصوری حبیب آبادی

نسخه آزمایشی
شهید حسن منصوری حبیب آبادی

شهید حسن منصوری در سال ۱۳۳۷ در حبیب آباد متولد شد. ۸ ساله بود که پدر بزرگوار خود را از دست داد . همزمان با تحصیل ، کار می کرد و بخشی از هزینه ی خانواده را بر عهده داشت. در زمان انقلاب ضمن شرکت در تظاهرات ، با ساواک نیز درگیری پیدا کرد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی داوطلبانه به کردستان اعزام و با ضد انقلاب درگیر شده است .با شروع جنگ تحمیلی به همراه دوستان به جنوب رفت و چون قبلاً راننده کامیون بود  ،در مهندسی لشگر امام حسین (ع )به عنوان راننده لودر و بولدوزر مشغول به کار شد که با شهادت سردار عبدالرزاق زارعان فرماندهی این واحد رزمی را تا زمان شهادت برعهده گرفت . وی ۵ مرتبه مجروح گشت که پس از معالجه و استراحت کوتاهی خود رابه جبهه های نبرد رساند. سردار منصوری در همین ایام ازدواج کرد که یک فرزند از او به یادگار مانده است .

از وی نقل شده است : زمانی که خبر شهادت برادرم، اصغر را به من دادند دیگر نتوانستم در پشت جبهه بمانم و به جزء عملیات مسلم بن عقیل و والفجر یک در تمام عملیات ها شرکت داشتم .

از دلاوری های ایشان به نقل از شهید خرازی فرمانده وقت لشکر آمده است : در یکی از محورهای عملیاتی جنوب ، تیر بار دشمن مانع حرکت رزمندگان می شود و تعدادی از عزیزان رزمنده را شهید و مجروح می کند و کار در آن محور سخت می گردد . شهید منصوری یک لودر را به حرکت در می آورد و از بیل آن به عنوان سنگر متحرک استفاده می کند و به سرعت خود را به سنگر تیربار می رساند و با خالی کردن یک بیل خاک روی سنگر تیربار، محور عملیاتی را باز می کند .

خود شهید نقل نموده است : شب دوم عملیات فتح المبین بود ، عراقیها پادگان عین خوش را محاصره کرده بودند و قصد پاتک داشتند . به دستور حاج حسین خرازی ، قرار شد همه دستگاههای مهندسی چراغ ها را روشن و به سمت عراقی ها حرکت کنند ، من به اتفاق شهید عبدالرزاق زارعان با موتور سیکلت ، با چراغ روشن ،جلوی دستگاهها حرکت می کردیم . دشمن تصور کرد که  ما با تانک به طرف آنان می رویم ، از ترس تنگه ابوغریب را که با استعداد یک تیپ از آن دفاع می کرد تخلیه نمود و تنگه با تدبیر فرماندهی لشکر و شجاعت نیروهای مهندسی به دست ما افتاد.

این شهید بزرگوار در قسمتی از وصیت نامه ی خود آورد است : خدایا تو شاهدی که جزء برای رضای تو به جبهه نیامدم ، خدایا تو شاهدی که تا جان در بدن دارم ، دست از یاری امام که یاری اسلام عزیزاست بر نمی دارم .

 

اسطوره ی تاریخ شهر ما ؛شمایید

در سیره ی حق الیقین الگوی مایید

در سنگر اخلاص جان بر کف نهادید

امروز اگر مغروق الطاف خدایید

سرمایه ای جاوید تر از این مگر هست

الحق ؛به شهر علم توفیقی به جایید

نام شما ثبت است با نامِ شهیدان

تا جٌرعه نوشِ دست شاه کربلایید

مجموعه تصاویر

فیلم

عنوان اندازه لینک
سردار شهید حسن منصوری حبیب آبادی ۴۸.۹۶ مگابایت لینک دانلود

برچسب ها

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
سوال امنیتی به منظور تشخیص ربات از انسان
۱۲ + ۸ =

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به كانون هم انديشى شهر حبیب آباد برخوار می باشد .
Copyright © 2016-2018 All rights reserved.‎