دکتر هوشنگ فقیهی حبیب آبادی

نسخه آزمایشی
دکتر هوشنگ فقیهی حبیب آبادی

دکتر هوشنگ فقیهی حبیب آبادی در سال ۱۳۳۱ در شهر حبیب آباد اصفهان متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در حبیب آباد به اتمام رسانید و جهت ادامه تحصیل همراه با خانواده به اصفهان عزیمت نمود. تحصیلات متوسطه را در دبیرستان هاتف در شهر اصفهان به اتمام رساند و در سال ۱۳۴۹ پس از قبولی در کنکور رشته پزشکی ، موفق به اخذ دکترا از دانشگاه اصفهان شد و جهت گذراندن دوره ی مقدس سربازی به تهران اعزام گردید و پس از دوره ی سربازی جهت گذراندن طرح ، در شهر ورامین مشغول به طبابت شد.

در سال ۱۳۵۹ ازدواج نموده که ثمره آن دو فرزند پسر می باشد که یکی دامپزشک و دیگری پزشک می باشد.  در سال ۱۳۶۴ با تشویق همسرشان در رشته ی تخصصی چشم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شد و پس از اخذ دکترای تخصصی چشم پزشکی در دوره فوق تخصصی جراحی شبکیه پذیرفته شد و پس از پایان این دوره در سال ۱۳۶۸ به عنوان استاد یار ، در بیمارستان فارابی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران استخدام گردید و هم اکنون به عنوان استاد تمام در بیمارستان فارابی مشغول انجام وظیفه و تدریس می باشد .

از سوابق پژوهشی ایشان چاپ بیش از هفتاد مقاله چشم پزشکی در مجلات معتبر داخلی و خارجی و متجاوز از دویست و پنجاه سخنرانی علمی در کنگره های چشم پزشکی داخل و خارج کشور می باشد. در نوشتن کتابهای متعددی به زبان فارسی و انگلیسی شرکت داشته که مهمترین آنها نوشتن یک بخش از کتاب جراحی شبکیه به زبان انگلیسی چاپ کشور امریکا می باشد که به عنوان مرجع چشم پزشکی در تمام دنیا شناخته شده است .

 آخرین سخنرانی ایشان در فروردین ماه ۱۳۹۳ در کشور ژاپن است که به عنوان نماینده ی انجمن چشم پزشکی ایران در یک کارگاه آموزشی به مدت یک ساعت و نیم شرکت داشته اند .

شکوه نامتان در پهنه ی عالم فراگیر است

پزشکی چون شما ، لایق به صدها لوح تقدیر است  

در اوصاف پژوهشهایتان در صحنه های علم

قلم را کی توان طی شدن در راه تحریر است 

مجموعه تصاویر

دکتر هوشنگ فقیهی حبیب آبادی
دکتر هوشنگ فقیهی حبیب آبادی
دکتر هوشنگ فقیهی حبیب آبادی
دکتر هوشنگ فقیهی حبیب آبادی
دکتر هوشنگ فقیهی حبیب آبادی

فیلم

عنوان اندازه لینک
دکتر هوشنگ فقیهی حبیب آبادی ۵۴.۸۵ مگابایت لینک دانلود

برچسب ها

دیدگاه‌ها

تصویر نفيسه چالي
نفيسه چالي
اي كاش مثل شما زياد داشته باشيم كاش همه پزشكان وجدان كاري شما رو داشتن

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
سوال امنیتی به منظور تشخیص ربات از انسان
۱۶ + ۲ =

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به كانون هم انديشى شهر حبیب آباد برخوار می باشد .
Copyright © 2016-2018 All rights reserved.‎